Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Drugi piesek- a może się uda?  (Przeczytany 4837 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Drugi piesek- a może się uda?
« : 2005-02-23, 20:07 »
Mam nadzieję, że nie będziecie mieć mi za złe założenie nowego topicu, ale ja musiałam... Jest taka sprawa:
Jakiś czas temu wpadłam na pomysł kupna drugiego pieska. Miał to być rodowodowy Chow Chow z hodowli Mei Lan. Niby wszystko takie różowe, ale piesek kosztuje 2000 złotych i miałam na niego uzbierac sama. Gdyby nie to, że ciągle mam jakieś głupie wydatki to uzbierałabym. Mama była na poczatku obojętna wobec tego "Jak sama uzbierasz o pogadamy", potem przyszły wątpliwości, a potem uparłam się i chcioałam zacząć zbierać. Oczywiście zapomniałam i było- a to na konie, a to do fryzjera, a to na coś dla pieska. Potem przemyślałam sprawę- Chowek to nie pies dla mnie (Czytałam o nich b. dużo), a poza tym są trochę bardzo podatne na choroby skóry i w ogóle. Potem doszłam do wniosku, że wezmę pieska ze schroniska, ale jakoś wyszło, że nie. Ostatnio rozmawiałam z mamą o psach i wreszcie dowiedziałam się co w niej tkwi! Ona kocha teriery (jak zresztą ja :P)! Między innymi dlatego zgodziła się na Pazurka. Ja też ubóstwiam teriery- to moja ulubiona grupa FCI. I podjęłam decyzję- kupię terierka. Mam już jednego i znam te psiaki- ich wymagania i w ogóle. Tylko wciąż niezdecydowana:
- foksterier szorstkowłosy
- Soft Coated Wheaten Terier
- Airedale terier
To moje trzy ulubione teriery. Którego wybrać? I jeszcze jedno- czy ktoś wie ile one kosztują? Chodzi mi o takie z dobrej hodowli, bo zależy mi potem na tym aby ta SUCZKA była sunią hodowlaną. Pomóżcie mi się zdecydować! Wiem, że teriery to "czuły punkt" mojej mamy i jest po części przeciwna kupnie drugiego psa to wiem, że będzie tak jak z Pazurem- zobaczy takiego słodkiego psiaka i decyzja zapada :P. Wiem jedno- muszę podciągnąć średnią na conajmniej 4.75, żeby mama zobaczyła jak bardzo mi zależy :) (w tamtym roku miałam 5.0, a teraz w pierwszym semestrze 4.3, ale ciiii :P)
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #1 : 2005-02-23, 20:10 »
A jestes zdecydowana na terriera? To trudny pies- bardzo uparty, zdecydowany. Musisz byc bardzo konsekwentna przy jego wychowywaniu. Najlepiej skontaktuj sie z hodowcami tych ras, powiedz im o swoich wymaganiach, zaprzyjaznij sie z nimi- to najlepsza droga:) Zycze powodzenia.
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #2 : 2005-02-23, 20:20 »
Vio ja mam teriera :P jest zle ułożony, bo po pierwsze nie byłam przygotowana na jego przyjscie (znalazłam go :P), a po drugie miał już 10 miesięcy i nie chciał się za bardzo uczyć. Tzn. zna podstawowe komendy i troche ponad podstawowe, ale jest strasznym dominatem. Rzuca się na inne psy, nie cierpi dzieci i musi cały czas chodzić na smyczy, bo jest "niebezpieczny dla otoczenia" puszczam go jedynie na działkach u kolezanek, bądź w ogródku babci. Jest zawsze wybiegany bo biega ze mna na 5-metrowej smyczy. Ale to wszystko dało mi nauczkę i teraz wiem jakich błędów nie mogę popelnić. Wtedy mało wiedziałam o pieskach i chciałam  go dopuścić do suki z czystej niewiedzy  :shock: ale szczęście, że coś mnie powstrzymało, bo jak od jakiegoś pół roku już wiem o tym rasowy=rodowodowy to chyba bym sobie nie wybaczyła tego...

Z hodowcą foksów mam kontakt i nawet się zaprzyjaźniłam internetowo (przez maila), a znacie jakichś hodowców airedali i softów?
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Forum Zwierzaki

Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedz #2 : 2005-02-23, 20:20 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #3 : 2005-02-23, 20:28 »
No to mysle ze najpierw powinnaś zająć się pierwszym pieskiem, wychować go porządnie- bo jesli jednego zostawisz tak jak jest i kupsz drugiego to może się okazać że sucz też będzie taka, bo cośtam.. :roll: 10 miesięcy to za dużo? Nigdy w życiu. Nawet 7letniego psa można zacząć uczyć nowych komend (patrz Wezyr), tylko trzeba umieć go zainteresować, nie nudzić pięc lat o tym samym, robić parę dziennie lekcji, krótkich, interesujących, urozmaiconych, z zabawą i nagrodami. Szczegolnie jesli chodzi o terriera- nie mozesz go nudzić nauką..
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #4 : 2005-02-23, 20:39 »
on ma już 3 lata i wszystko jest okej gdyby nie to, że jest strasznym dominatem. Komendy umie ijest grzeczny, ładnie chodzi na smyczy (czasem zdarza mu sie ciągnąć). Poza tym w marcu będę go kastrować i to zachowanie mam nadzieję zmieni się.
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #5 : 2005-02-23, 20:42 »
oj, mysle ze sie zmieni :) ale to nie zmienia faktu ze powinnas nad nim popracować. zresocjalizować, zeby nei byl 'niebezpieczny dla otoczenia'..
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #6 : 2005-02-23, 20:44 »
no a jesli twój pies rzuca sie na inne i do tego jest dominantem to niełatwo przyjmie nowego domownika :?
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #7 : 2005-02-23, 20:47 »
no wlasnie ...
mowie Ci, nie lap sie za nastepnego psa, skoro pierwszy jest "nie dokonczony"..
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #8 : 2005-02-23, 20:47 »
pazcuszka. nie doczytałaś jednej rzeczy, a drugiej ja nie dopisałam
1) w marcu będzie kastrowany, a pies bez popędu= pies nie dominujący
2) Pazurek nie rzuca się na suczki on je kocha :P
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Forum Zwierzaki

Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedz #8 : 2005-02-23, 20:47 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #9 : 2005-02-23, 20:50 »
Niekoniecznie Psiara. Pies dominuje nad innymi nie tylko dlatego ze jest niekastrowany. Czuje nad wami przewage, po prostu. Kastracja jest tu tylko srodkiem dodatkowym, przede wszystkim musisz psa wychować.

Cytuj

2) Pazurek nie rzuca się na suczki on je kocha

Ale jak zamieszka ona u was moze byc roznie.
Nie łap sie za drugiego psa. Nie teraz.
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #10 : 2005-02-23, 20:56 »
Cytat: VioaoiV
Ale jak zamieszka ona u was moze byc roznie.


też prawda.... no dobra, ale co mam zrobić z Pazurem? próbowałam już wszystkiego...
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #11 : 2005-02-23, 21:04 »
Musisz mu pokazać kto tu rządzi. Polecam książkę fishera- "Okiem Psa" i "Dlaczego mój pies".
Zapisane

whiper

  • Gość
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #12 : 2005-02-23, 21:11 »
Jestem podobnego zdania, co VioaoiV. Poświęć czas na wychowanie Pazurka, tak aby drugi pies mógł uczyć się dobrych manier od starszego. 10 miesięczny pies to jeszcze szczeniol, nie będzie dobrym przewodnikiem dla szczeniaka.
Jesteś młodziutka, masz czas na drugiego psa, niech ta decyzja będzie na prawde dojrzała i przemyślana, tylko wtedy w pełni uzyskasz radość z posiadania dwóch psów.
Myślę również, że to za wcześnie patrząc po Twoich wypowiedziach na sukę hodowlaną. Poczekaj troszkę.
Na [....]anii znajdziesz wielu miłośników terierów.
Zapisane

mafinia

  • Gość
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #13 : 2005-02-23, 21:12 »
caLKIEM NIEDAWNO ZOSTALA WYDANA KSIAZKA PRZEZ ZOFIE MRZEWINSKA PT "Z KLUCZEM DO PSA"  polecam sma asie skusilam na nia :P  do tego jest takze dodana plyta cd z nagraniem tresury raszki sunki autorki
Zapisane

Elfi

  • Gość
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #14 : 2005-02-23, 21:20 »
Cytuj

caLKIEM NIEDAWNO ZOSTALA WYDANA KSIAZKA PRZEZ ZOFIE MRZEWINSKA PT "Z KLUCZEM DO PSA" polecam sma asie skusilam na nia  do tego jest takze dodana plyta cd z nagraniem tresury raszki sunki autorki

O,bedę musiała poszukać!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedz #14 : 2005-02-23, 21:20 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #15 : 2005-02-23, 21:33 »
Cytuj

Myślę również, że to za wcześnie patrząc po Twoich wypowiedziach na sukę hodowlaną. Poczekaj troszkę.


zgadzam sie calkowicie
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #16 : 2005-02-23, 21:44 »
No poświęcam Pazurowi mnóstwo czasu. Tylko nie wiem od czego sie zabrać.... wszystko co robię tzn uczenie go np. chodź, zostań jest zwykłą strata czasu, bo.... on w domu jest cholernie posłuszny, a na podwórku.... wszystko ale to wszystko czego się nauczył w domu wyparowuje. Może napiszecie- to ucz się z nim na podwórku- tego też próbowałam, ale wtedy to już zupelna olewka. Teraz ćwiczymy skoki i różne takie zabawy i gry (chcę to potem wykorzystać w agility) Ostatnim osiągnięciem Pazura był skok przez 1m płotek.... jestem z niego dumna.... Whiper- on ma 3 lata- 10 miechów miał jak go przygarnęłam.... A co do tych ksiażek- szczególnie "okiem psa" to szukam tego i nigdzie nie mogę znaleźć.... ile one kosztują?
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

M'AST

  • Gość
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #17 : 2005-02-23, 21:51 »
ostatnio było mi dane poznać pewną parke która posiad Beagla(rodowodowy notabene wystawiany na wystawie zw zeszła niedziele :P ) kiedy Axim(bo tak sie zwie)miał ok.10 miesiecy wzieli do domu Doga De bordoux(sory jak zle napisałem :P )i Axim sie delikatnie mówiąc "nie zgodził" na "nowego"a niby jeszcze szczeniak...pomyśl o tym...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #18 : 2005-02-23, 21:59 »
Cytuj

. A co do tych ksiażek- szczególnie "okiem psa" to szukam tego i nigdzie nie mogę znaleźć.... ile one kosztują?


okiem psa z 14 zl, dlaczego moj pies chyba 20.
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #19 : 2005-02-23, 22:05 »
MÓJ MA 3 LATA!!!!!!! Nie 10 miesięcy :P jak już napisałam- przemyślałami macie rację, Pazur może się "nie zgodzić"  na drugiego domownika. Najpierw coś z nim zrobię tylko co? Pomocy.... ale ogólnie już się będę przymierzać do kupna drugiego pieska, bo zanim ja to uzbieram to minie conajmniej rok. Wiecie w jakich cenach są psy z dobrych hodowli tych ras co wcześniej wymieniłam? A co do wychowania Pazurka- jeszcze po kastracji zobaczę czy będzie taki agresywny- jeśli tak to przyjrzę się jakie cechy są u niego tak rozwinięte ze nie pozwalają mu wpuścić innego psa do domu: czy obrona terytorium, czy zazdrość czy inne cechy.... właściwie to on wpuszcza inne psiaki do domu, ale tylko suczki i bardzo ich pilnuje :P
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

M'AST

  • Gość
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #20 : 2005-02-23, 22:09 »
ej Axim tez wpuszał ale jak mial ten dogóś zamieszkać do sie rzucał na niego i sikał wszedzie...
Cytuj

MÓJ MA 3 LATA!!!!!!! Nie 10 miesięcy

eh to ze ma 3 lata to gorzej niz gdyby miał 10 miechów...pomyśl jeszcze otym ze taki np.terier pszennniczy to juz sporawy psiak i mógłby mieć zrytą psyche gdyby Pazurek go nie polubił...mam nadzieje ze udało nam sie odwiezdz Cie od tegoż pomysłu 8)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedz #20 : 2005-02-23, 22:09 »

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #21 : 2005-02-23, 22:19 »
M'AST odwieść nie udało się jednak doszłam do wniosku, że rzeczywiście póki Pazur nie będzie okej w stosunku do innych psów to nici z drugiego... Dlatego cały czas zadaję Wam pytanie... Co robić z Pazurem jak go uczyć? a nikt mi nie odpisuje.... podaliście mi tylko tytuły książek :(

PS: M'AST ja jestem najbardziej za foksterierem w sensie chciałabym w takiej kolejności
1. foks
2. airedale
3. Soft

ale do końca jeszcze nie ustaiłam :P
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

M'AST

  • Gość
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #22 : 2005-02-23, 22:26 »
na ominata nie ma siły :P kastracja troche pomoże ale gór nie przeniesiesz ;) mało da sie zrobić...dobrze by było sprawdzić jak zachowa sie Pazurek kiedy na kilka dni znajdzie sie u was inny psiak...nie wiem jak...pozycz psa od kogoś :roll: od rodziny czy cuś :P
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #23 : 2005-02-23, 22:29 »
hehe pożyczę :P jak to śmiesznie brzmi.... tylko muszę pomysleć od kogo.... kastracja dopiero ok. 19 marca (po moich urodzinach- 15 marca mam 14 urodzinki :P).... ehhhh gdybym miała trochę kasy to wysłalabym go na szkolenie.... ile takie szkolenie dorosłego psa- foksa kosztuje?
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

whiper

  • Gość
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #24 : 2005-02-23, 22:36 »
Przepraszam, w takim razie źle doczytałam,ma prawie 4 lata to dobry wiek... ale - z lepiej wychowanym psem.
To, że w domu się słucha, a na dworze nie wskazuje tylko na to, że musisz nad nim popracować. Wyrobic sobie mocną pozycje alfa, tak, aby nawet na dworze, gdzie Świat jest tak ciekawy on wiedział, że to jego PANI.
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #25 : 2005-02-23, 22:41 »
whiper.... ja to wiem.... tylko jak mam nad tym pracować? proszę was o pomoc- od czego zacząć? Jak wyrobić sobie tą pozycję? Potwornie Wam zazdroszczę- wasze psy się słuchają.... wiem jakie popełniłam błędy (teraz bym ich nie popełniła), ale nie wiem jak je naprawić... :(
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

M0j0_J0j00

  • Gość
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #26 : 2005-02-23, 23:28 »
Popieram 100% vio, moja siostra posiada też psa że tak powiem agresynego bo sie czasem żuci na psa a  czasem nie ma cośpowalone we łbie bo jak popószcze szmycz to sie zwykle nei rzuci a jak nie popószcze to zacznie szczekać i licze sie z tym że nie które psy wręcz nie nawidzi. Najpierw naucz tego psa rygoru i to ci zajmie z 3 miesiące ciezkiej pracy a w tym czasie uzbieraj kase na psa z doskonałej hodowli.
Kup 10 metrową linke dla psa której nie będzie czuł na sobie i tak go oducz rzucania sie na inne psy i miej zawsze przy sobie smakołyki.
Taka moja znajoma miała potwornei zaborczego psa do ludzi wielkosci jamnika ale zbudowanego jak bulterier i sie rzucał za każdym razem na człowieka a po szkoleniu 7 miesieczym przez nią pies już sie nie rzuca i bez kagańca chodzi.
Najpierw poznaj psychike swojego psa bo jeszcze mało wiesz o terierkach nie umiejąc wychować tego bo jak by był aż tak agresywny to nei dożył by 10 miesięcy bo wcześniej jako bezdomny mógł popaśc w bójke i zostać zagryziony bo jest dużo wiekszych psów od foxów. I nawet myśle że zmiana otoczenia i rozpuszczenie go przyczyniły go do uważania sie za władce. Ale teriery powiem też że lubią popadać w bójki bo jeśli sie rzuca tylko na same psy to normalka bo ma popęd obronny własnegoterenu ale powinnaś go tego oduczyć sama. Bo żeby pies się słuchał musi zobaczyć kto tu rządzi  się podporządkować i robić to co ty zechcesz.
Życze ci powodzenia w kupnie nowego psa i mam nadzieje że rozważysz wyszkolenie wpierw sowjego pieska  :wink:
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #27 : 2005-02-23, 23:34 »
mało wiemo terierkach? ha to dziwne.... bo znajomi uwazają mnie za znawcę i milosnicze terierów...fakt- wtedy nie wiele o tych psach wiedziałam- ba ja nic o psach prawie nie wiedzialam.A poza tym mowilam ze popelnilam mnostwo bledow z niewiedzy... I proszę nie mow ze moj pies ma cos powalone we lbie (napisałas tak o psie swojej siostry ale mojego do niego porownuesz) bo sobie nie zycze. Pozdrawiam
Ala
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Forum Zwierzaki

Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedz #27 : 2005-02-23, 23:34 »

M0j0_J0j00

  • Gość
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #28 : 2005-02-23, 23:39 »
Nie porównuje to nei miało tak zabrzmieć  :wink: , i to jest taka moja przenośni miłości do tego wariata  :)  :P , a nie twierdze że nie wiesz o tej rasie nic i może wiesz sporo ale wiedze powinno sie zawsze dokształcać a jak uważasz że jeste s znawcą lkub tak Twoji znajomi uważają to zacznij to praktykować ze swojim psem i nie powinnaś mieoć w takim razie z problemem agresywności swojego psa ale i tak życze powodzenia  :wink:
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #29 : 2005-02-24, 08:04 »
Cytuj

wasze psy się słuchają

Tia mój Reks nie umie ani jednej komendy :P ale rozumie co do niego mówię i nigdy nie próbował dominować...
Zapisane
emocjonalne kanapki
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.098 sekund z 31 zapytaniami.